dawny dział Infrastruktura
serwera kolej.pl
• system pomocy kontekstowej serwisu

Znajdujesz się w systemie pomocy kontekstowej dla strony głównej serwisu infrastruktura.org.

 

Strona główna serwisu pojawia się jako pierwsza po wpisaniu do przeglądarki adresu "infrastruktura.org". Wygląd strony stworzony jest w oparciu o standardowy szablon używany także na innych stronach serwisu.

Nagłówek

Logo serwisu - u góry strony, w nagłówku po lewej stronie, znajduje się logo serwisu - napis "Infrastruktura.org". Jest to jednocześnie odnośnik do strony głównej, gdziekolwiek jesteś na stronach serwisu, kliknięcie w logo spowoduje przejście do strony głównej.

Menu główne - poniżej logo serwisu, w pasku po prawej stronie, znajduje się zestaw najczęściej używanych funkcji oraz odnośników prowadzących do poszczególnych działów serwisu. Znajduje się tam m.in. ikona wywołująca niniejszą pomoc kontekstową dla każdej ze stron.

Ikona uruchamiająca wyszukiwarkę pozycji w dziale Internetowej Bazy Bibliografii Kolejowej (IBBK). Dzięki temu odnośnikowi możesz szybko przejść do wyszukiwania pozycji książkowych, czasopism i innych wydawnictw a także artykułów w prasie i internecie dotyczących kolejnictwa i modelarstwa. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o skatalogowanej w serwisie infrastruktura.org literaturze kolejowej - przejdź proszę na stronę główną działu IBBK korzystając z ikony znajdującej się w lewym menu na każdej stronie serwisu.
  Ikona uruchamia wyszukiwarkę miejsc w których znajdują się obiekty infrastruktury kolejowej na obecnym terenie Polski. Jest to wyszukiwarka tzw. miejsc IBIK - miejsc Internetowej Bazy Infrastruktury Kolejowej. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o miejscach IBIK - przejdź proszę na stronę główną działu IBIK korzystając z ikony znajdujacej się w lewym menu na każdej stronie serwisu.
  Ikona uruchamia wyszukiwarkę rozkładów jazdy i tabel rozkładów jazdy zebranych w Internetowym Archiwum Rozkładów Jazdy (IARJ). Dzięki tej wyszukiwarce możesz w łatwy sposób wyszukać tabele rozkładów jazdy zebrane w naszym archiwum. Jesli chcesz więcej dowiedzieć się o naszym archiwum rozkładów jazdy - przejdź proszę na stronę główną działu IARJ korzystając z ikony znajdującej się w lewym menu na każdej stronie serwisu.
  Ikona uruchamia stronę umożliwiającą zalogowanie się do stron administracyjnych serwisu. Jest to link dedykowany dla administratorów poszczególnych działów, dbających o prawidłowe treści merytoryczne wyświetlane w naszym serwisie. Jeśli chciałbyś dołączyć do ekipy naszych administratorów i współtworzyć nasz serwis - serdecznie zapraszamy, napisz maila na adres: ziemot[małpa]gmail.com
  Ikona uruchamia niniejszą pomoc kontekstową serwisu. Na każdej stronie ikona pomocy znajduje się w tym samym miejscu. Wywołując pomoc kontekstową serwisu dla konkretnej strony, otrzymasz dokładny opis strony, jej funkcjonalności i wyświetlanych danych.

 

Lewe menu

Po lewej stronie znajduje się tzw. "lewe menu serwisu". Składa się ono z dużych ikon podpisanych nazwami poszczególnych działów. Kliknięcie w ikonę spowoduje po pierwsze rozwinięcie listy mniejszych ikon - odnośników do poszczególnych podstron danego działu, po drugie w części prawej strony, wyświetli się zawartość głównej strony danego działu.

SYSTEM POMOCY SERWISU INFRASTRUKTURA.ORG - help
87